Czeski Zamek Bouzov

Nasza niedawna majówka znów pokierowała nas do Czech. Tym razem odwiedziliśmy nowe zamki, w tym ten właśnie – średniowieczny krzyżacki Zamek Bouzov, z którego chciałam pokazać Wam trochę zdjęć, a jest co oglądać. Piękne położenie i zjawiskowe wnętrza. Jedynie długa kolejka do kupienia biletu mogła nas odwlec od kontynuowania jego zwiedzania. Nieco nieświadomie wybraliśmy trasę z przewodnikiem, urozmaiconą czarownicami i innymi zamkowymi stworami. Trasę dla dzieci. Czesi w turystyce jednak powinni mówić choć odrobinę po angielsku…

Wnętrze zamku można zwiedzać tylko z przewodnikiem. Bezpłatnie można wejść tylko na przedni dziedziniec, który służy także za „poczekalnię”przed zbiórkami kolejnych grup zwiedzających.

Godziny otwarcia zamku – 9:00-18:00.

Ceny biletów: (ceny zniżkowe dla dzieci, biletów rodzinnych; nieco droższe zwiedzanie w języku innym niż czeski – ale możliwe) – przykładowe ceny (rok 2016):

  • 120 CZK (ok. 20 zł) – dla osoby dorosłej na trasę podstawową
  • 150 CZK (ok. 25 zł) – trasa Zamek Bouzov
  • 150 CZK (ok. 25 zł) – trasa dla dzieci.

Bilety kupuje się na wybraną trasę, ceny między nimi różnią się nieco, tak jak naturalnie zakres zwiedzania i jego czas. W każdym bądź razie wejście do zamku jest bardzo dobrym pomysłem, bo wszystkie wnętrza są kompletne , w pełni wyposażone i naprawdę piękne. Mnóstwo jest pięknych rzeźbionych detali, kwintesencja średniowiecznego rzemiosła. Zdjęcia mam nadzieję poprą moje słowa.


Po aktualności co do cen i godzin otwarcia odsyłam do czeskiej strony zamku, choć po polsku nie ma tam ani słowa, to można włączyć tłumacza googla: 

http://www.hrad-bouzov.cz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s